OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

Obchodzimy dziś 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z każdym z nas. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

  1. Dziękujemy za porządki w kościele i za ofiarę na kwiaty rodzinom: Pietraszak Marzena, Wanda Lech – Kubiciel, Andrzejewska Irena. W tym tygodniu o porządki w kościele prosimy rodziny: Pilarczyk i Matecka. ( rodziny te nie mogły być w swoim czasie)
  2. Dziękujemy za ofiary składany przy adoracji Krzyża, poświęcaniu pokarmów oraz w Poniedziałek Wielkanocny i dzisiejsze do puszek na Caritas diecezji, oraz skarbonki wielkopostne, zebrane środki w całości są oddawane do  Kurii diecezjalnej.
  3. Dziękujemy jednej osobie za znaczna ofiarę w ramach akcji „Kanapka za złotówkę”, pomoc na Ukrainę i  prosimy w dalszym ciągu o wsparcie.
  4. We wtorek i środę o godz. 16:30 katecheza w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  5. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca – składka inwestycyjna na potrzeby w naszej parafii.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do Domu Ojca: Macieja Hedeszyńskiego i Różę Karzkowiak. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia. A zmarłych powierzmy Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek

Wszystkim Jubilatom, Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz zdrowia na duszy i na ciele, Gościom oraz Parafianom życzymy wiele łask Bożych i dobrego tygodnia –

Szczęść Boże!
                                                                                            
Księża Misjonarze Saletyni