OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom z Radolinka. Prosimy następne rodziny z Radolinka o posługę w tym tygodniu.
 3. W czasie adwentowego czuwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać na przyjście Pana.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek w Bukowcu spowiedź od godz. 16:15 i Msza Św. o godz. 17:00
  – w piątek w Kuźnicy spowiedź od godz. 16.00 i Msza Św. o godz. 17:00
  – chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami – dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie, a gdyby ktoś z chorych potrzebował posługi wcześniej, to prosimy o kontakt z parafią.
 5. W najbliższą niedzielę – 5 grudnia – będziemy obchodzić odpust ku czci patrona naszej parafii – św. Franciszka Ksawerego. Przez trzy dni poprzedzające uroczystość odpustową będziemy przygotowywać się duchowo, obejmując modlitwą zmarłych kapłanów, którzy kiedyś pracowali w naszej parafii oraz zmarłych parafian, którzy odeszli do Domu Ojca w ostatnim roku. Orędownictwu św. Franciszka Ksawerego powierzać będziemy także nas samych i całą naszą parafię. W niedzielę odpustową Msze Św. w Kuźnicy: o 8:00 i 14:00 (suma odpustowa), natomiast w Bukowcu o 9:15. Szczegóły uroczystości odpustowych znajdziemy w informatorze parafialnym (do zabrania ze sobą – na stoliku, pod chórem) oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klasy ósmej oraz innych chętnych. Kandydat zgłasza się do kancelarii parafialnej wraz z Rodzicem. Zapisy trwają do 15 grudnia br.
 7. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na wsparcie emigrantów z granicy polsko-białoruskiej oraz za ofiary złożone w zeszłym tygodniu z okazji składki inwestycyjnej. Zebrano w Kuźnicy 1331 zł, a w Bukowcu 436 zł.
 8. Dziękujemy dwóm Paniom za pomoc w uprzątnięciu liści przy plebanii i przy salkach oraz za zrobienie stroików pod pomnik i plebanię.
 9. Bardzo dziękujemy osobom, które zrobiły piękne wieńce adwentowe do kościoła w Kuźnicy i do kościoła w Bukowcu.   
 10. Dziękujemy również za wpłaty na utrzymanie cmentarza i prosimy tych, którzy jeszcze tego nie uczynili o uregulowanie zaległości.
 11. W ostatnim czasie zostały wykonane następujące prace na plebanii: wymieniliśmy wkład kominowy oraz zainstalowaliśmy piec z podajnikiem. Dziękujemy ofiarodawcy, który przekazał na ten cel 2500 zł. Docelowo – piec zainstalowany na plebanii będzie ogrzewał także salki parafialne, które w chwili obecnej nie mają żadnego ogrzewania. Zależy nam, aby salki duszpasterskie, w których spotykają się dzieci i młodzież oraz różne grupy parafialne, mogły nam służyć przez cały rok – dlatego też, za zgodą rady parafialnej, zaplanowana jest inwestycja połączenia obu budynków instalacją grzewczą. Będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie tej inicjatywy, która będzie służyć przez następne lata.   
 12. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do Komunii Świętej.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. Kunegunda Wieczorkiewicz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Życzymy Wam wszystkim miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Prośmy o potrzebne łaski na kolejny tydzień pracy i zajęć. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz zdrowia na duszy i na ciele. Niech nam Bóg błogosławi – Szczęść Boże!                      
Księża Saletyni