OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VI 2022 R.

  1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty: Krystynie Pilarczyk, Annie Mateckiej, Marii Tomaszewskiej, Mirosławie i Janowi Stańczyk. W tym tygodniu prosimy o posługę w kościele rodziny: Kałuża, Żukowscy, Piątek.
  3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W środę, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, początek ok. 17.50;  w czasie której modlimy się szczególnie za rodziny, które przyjmują w bieżącym tygodniu Maryję w peregrynującej figurze.
  4. We czwartek adoracja przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.00
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:  – w piątek spowiedź święta od godz. 17.00); nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.  
  6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą lipca. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.30 parafia podziękuje wikariuszowi Ks. Adamowi Cyranowi MS za trzy lata posługi w naszej parafii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
  8. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci, zwłaszcza tych które jeszcze nie przystąpiły do Komunii Świętej.
  9. Od najbliższej niedzieli wakacyjny porządek Mszy Świętych. W Kuźnicy Msze Święte niedzielne o 8.00 i 10.30 (nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00), natomiast w Bukowcu o 9.15 (nie będzie Mszy Św. o 11:45).
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: śp. Elżbietę Gała. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ….

                                              Misjonarze Saletyni