OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 9.10.2022r.

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 2. W tym tygodniu prosimy o posługę w kościele następujące rodziny z ulicy Nowej: Kaczmarowska, Towpik, Gintrowscy.
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.30.
 4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 5. W sobotę 15 października br. o godz. 10:00 w koszalińskiej katedrze biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.
 6. W najbliższą niedzielę 16 Października przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci z naszej szkoły zaprezentują krótki program słowno muzyczny.
 7. W przyszłą niedzielę będzie uroczyste wręczenie poświęconych różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej.
 8. Z racji III niedzieli miesiąca będzie także taca inwestycyjna i także kolejne spotkanie w Sali parafialnej; herbata i ciasto. Zapraszamy serdecznie.
 9. Z radością informujemy że nasza parafialna świetlica dedykowana szczególnie dzieciom: Świetlica pełna marzeń już działa. Pierwszy tydzień za nami. Cieszymy się z dużej frekwencji na zajęciach. Jesteśmy w trakcie poznawania siebie nawzajem, zarówno swoich możliwości jak i oczekiwań, dlatego też prosimy o wyrozumiałość, jest to dla nas nowa sytuacja dlatego też pojawiają się pewne zmiany. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 15 do 17. Pragniemy stworzyć miejsce gdzie dzieci będą rozwijać swoją kreatywność, gdzie poczują się bezpiecznie i spędza czas z rówieśnikami. Zapraszamy do udziału dzieci a osoby dorosłe do współpracy. 
 10. Piątek, 14 Października po Mszy świętej o godzinie 17.00 odbędzie spotkanie formacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.           
 11. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci, zwłaszcza tych które jeszcze nie przystąpiły do Komunii Świętej.

              Misjonarze Saletyni