OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ODPUSTU PARAFIALNEGO  – 4 XII 2022R.

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
 2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystością Odpustową ku czci św. Franciszka Ksawerego. Zmiana porządku Mszy św. W Kuźnicy będą o 8.00 i 14.00, a w Bukowcu o 9.15.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty: Joannie i Łukaszowi Pauszek, Dorocie Kolasa i Rodzinie Stróżyńskich. Prosimy w tym tygodniu o posługę w kościele następne rodziny.
 4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 17.00.
 5. W każdy poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie „Wieczernika”, wspólnoty opartej istniejącej przy naszej Parafii opartej na modlitwie.
 6. Od wtorku do piątku przez cały Adwent od godziny 16:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, na Mszy Świętej o godzinie 10:30 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii otrzymają medaliki oraz książeczki do modlitwy.      
 8. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
 9. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 17.00.
 10. Na stoliku są kartki na wypominki roczne proszę czytelnie wypisać imiona zmarłych  i składać w grudniu, od stycznia będziemy je odczytywać przed sumą.
 11. Z przyjemnością informujemy, że nasze parafialne  kalendarze na rok 2023 są już dostępne. Kalendarze są dostępne w dwóch wersjach. Dwunastostronicowy w cenie 30zł i jednostronicowy w cenie 10zł. Całkowity zysk ze sprzedaży kalendarzy będzie przeznaczony na działalność Świetlicy Pełnej Marzeń. Drodzy Rodzice, Przyjaciele świetlicy liczymy na was. Zachęcamy do zakupu kalendarzy po mszy odpustowej, w godzinach działalności świetlicy ale również w następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych.