NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła.
 3. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy parafialnej, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?
 4. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia księdza do swojego domu.
 5. Msze św. w tym tygodniu ze względu na kolędę będą rano o godz. 7.00,a od czwartku o godz. 17.00.  W Czartek Adoracja przed Najświętszym Sakramentem od 16.00.
 6. Dziękujemy za posługę sprzątania kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom z Radosiewa. Prosimy w tym tygodniu o posługę w kościele następne rodziny z Radosiewa.
 7. W niedzielę przed rozpoczęciem rannej Mszy św. ok. 7.40 będziemy modlić się godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy trochę wcześniej do kościoła, w tym czasie będziemy starali się służyć w konfesjonale.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 9. Zapraszamy do zakupu kalendarzy, które wyłożone są na stoliku prasą, proponowana cena to 10 złotych dowolnego kalendarza, które w całości przeznaczamy na działalność naszej parafialnej świetlicy dla dzieci.
 10. Comiesięczne spotkanie w tym miesiącu odbędzie się 22 stycznia po Mszy św. o 10.30, już dziś zapraszamy do sali parafialnej. Dzieci uczęszczające na świetlicę przygotowują mały występ z okazji dnia babci i dziadka. Bardzo zapraszamy na herbatę, kawę ciasto a zwłaszcza aby ten czas spędzić razem.   
 11. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, serdecznie zaprasza 14 stycznia na godz. 11:00 na Spotkanie opłatkowe Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.